Нарешті, ми дочекалися літа. Не за горами й спекотна погода. Але, як виявляється, це не дуже-то і добре. Лікарі попереджають, що спека небезпечна і в період з 11:00 до 17:00 краще на вулицю не виходити, тим більше дітям. Оскільки в жарку погоду дітки сильно пітніють, а з потом організм втрачає багато вологи. Як наслідок, кров густішає, серцю стає складніше її перекачувати і є ризик потрапити на лікарняне ліжко. Уникнути перегріву допоможе виконання декількох простих рекомендацій.

Для прогулянок з дітками краще надати перевагу ранковим годинам. Сонечко в цей час ще ласкаве і не пекуче. Земля та будівлі трохи охололи вночі. Повітря більш свіже, шкідливі викиди від машин теж осідають за ніч.

В спеку педіатри радять діткам давати багато пити, їсти фрукти і овочі, які містять багато води. Також лікарі рекомендують одягати малюків у вільний одяг з якісних натуральних тканин, бажано, білого кольору. Те ж саме стосується і дорослих. Обов'язковою є наявність головного убору.
При отриманні теплового удару важливо вчасно його виявити та почати лікування. Першими ознаками теплового удару є збільшення частоти серцебиття, почервоніння шкірних покривів, запаморочення і головний біль. Малюка, який отримав тепловий удар, потрібно покласти на рівну поверхню, загорнути у вологий рушник, ноги підняти на 10-20 см вгору і відпоювати холодною водою маленькими порціями.
Якщо навіть дитині стало краще і симптоми пройшли, обов'язково потрібно показати її педіатру. Покращення можуть бути оманливі!!!
До речі, дані рекомендації застосовні також і до дорослих людей.