Детальніше про LATCH

Спосіб кріплення дитячих автомобільних крісел за допомогою системи LATCH (Lower Anchors and Tethers for Children) винайшли американські конструктори і вже більше 15 років наявність LATCH є обов'язковим критерієм.

В автокріслі з системою LATCH (Латч) використовується спеціальний ремінь, що має металеві карабіни. Цей ремінь розташований по обидва боки крісла. Це своєрідний різновид вдосконаленого ISOFIX (ізофікс), якаий прийшов на зміну важким металевим застібкам, які притаманні європейським автокріслам зі звичайним ISOFIX. Металеві карабіни - це надійне кріплення дитячого автокрісла безпосередньо до спинки авто . Вони виглядають як овальна скоба з клямкою на міцній пружині.

На сьогоднішній день існує 3 види кріплення LATCH:

  • стандартне карабінне кріплення;
  • з внутрішнім замком (аналог ISOFIX);
  • і SUPERLATCH з вбудованим натягувачем, який спрощує фіксацію.

Гнучкі кріплення LATCH сумісні з вашим автомобілем, не сумнівайтеся в цьому!

Для того, щоб зафіксувати LATCH в автомобілі, потрібні такі ж горизонтальні металеві скоби, як і для ISOFIX. Зазвичай вони розташовані в задньому сидінні автомобіля (між самим диваном і спинкою заднього сидіння).

Інакше кажучи, не потрібні ніякі додаткові пристосування у вашій машині для фіксації дитячого автомобільного крісла оснащеного LATCH.

Також, для більш міцної фіксації автокрісла, що має систему гнучких кріплень LATCH, рекомендується використовувати Top Tether або «якірний ремінь». Він є третьою точкою фіксації в системі LATCH і кріпиться вгорі за спинкою заднього сидіння або ж до підлоги багажника автомобіля.

 

Але що ж робити, якщо ваш транспортний засіб не оснащено ISOFIX??? Відповідь доволі проста. Ви завжди можете надійно зафіксувати дитяче автомобільне крісло штатним паском безпеки, він точно є в будь-якому автомобілі))))

У чому ж різниця між гнучким кріпленням LATCH і жорсткою базою ISOFIX?

  • Через жорстку металеву базу автокрісла з ISOFIX важчі, приблизно, на два кілограми, ніж їх аналоги з LATCH. Суть даної відмінності не тільки в зручності підйому і перенесення крісла. Як відомо, в разі різкої зупинки або зіткнення, вага самого транспортного засобу і всього, що в ньому знаходиться, істотно збільшується. Таким чином більш легке, але міцне, автокрісло дає навантаження на елементи кріплення набагато менше, ніж його важкий аналог.
  • Завдяки тому, що LATCH має гнучкі і еластичні кріплення, вібрація кузова не передається на автокрісло. З ISOFIX, навпаки. Практична складова цієї ознаки криється в тому, що при зіткненні LATCH мінімізує перевантаження, розподіляючи енергію удару більш рівномірно, і, таким чином, запобігає різкому «кивку» голови дитини.
  • Також, внаслідок рівномірного розсіювання енергії удару, LATCH витримує більше навантаження, ніж жорстка база ISOFIX. Справа в тому, що сама металева скоба ISOFIX, яка знаходиться в автомобілі, має можливість втримати навантаження сорок кілограмів. Це означає, що якщо сумарна вага дитини та автокрісла перевищує допустиме навантаження на автомобільний ISOFIX, він вже не може гарантувати належного рівня безпеки. Саме тому гнучкі кріплення LATCH, значно знижуючи вагу самого автокрісла, дозволяють істотно збільшити допустиму вагу дитини, яка перевозиться в автокріслі з LATCH.
  • Є різниця також в зручності використання. Наприклад, маючи дитяче автомобільне крісло з жорсткою базою ISOFIX, ви повинні одночасно зафіксувати обидва його фіксатори на металевих скобах автомобіля. Це не завжди легко, особливо в малогабаритних автомобілях. При цьому гнучкі кріплення LATCH ви можете зафіксувати по черзі в зручній вам послідовності.
  • Ще одна відмінність полягає в тому, що майже всі автокрісла з LATCH, ви можете встановити як «обличчям до напрямку руху», так і «спиною до напрямку руху» транспортного засобу, виконавши нехитрі маніпуляції. У той час як для автокрісел з ISOFIX необхідно додатково купувати автономну базу, щоб встановити «спиною до напрямку руху».
  • Істотною перевагою автокрісел, обладнаних LATCH, є можливість їх установки посередині заднього сидіння легкового автомобіля. Експерти вважають це місце установки дитячого автокрісла найбезпечнішим. Розташоване в центрі заднього сидіння автокрісло знаходиться на більшій відстані від дверей автомобіля і, в разі бокового удару, значно зменшується ризик травмування дитини.