Кілька обов'язкових правил експлуатації автокрісел

У будь-якому легковому автомобілі штатні паски безпеки (і не тільки вони, висота розташування вікон, наприклад, або висота панелі приладів) розраховані на водія-пасажира зростом від 145см. Статистичні спостереження показали, що діти досягають цього зросту приблизно у віці 10-12 років. Саме тому правила дорожнього руху вимагають перевозити дітей, які не досягли 13 років, в спеціальному автомобільному кріслі.

Завжди при виборі автокрісла керуйтеся не віком (він вказується орієнтовно), а саме зростом і вагою, зазначеними в інструкції до певної моделі.

Не використовуйте повторно автокрісло, яке побувало в аварії, воно не підлягає ремонту. Неможливо візуально визначити, чи є тріщини або сколи на каркасі автокрісла. Саме такий ризик завжди існує при покупці б/у товару.

Автокрісло дозволено встановлювати на переднє пасажирське сидіння автомобіля. Слід знати, що при установці автокрісла в положенні «спиною до напрямку руху», потрібно обов'язково відключити подушку безпеки.

Деякі автокрісла мають можливість фіксації їх не тільки праворуч або ліворуч позаду переднього сидіння, але і по середині заднього сидіння. Такий тип фіксації вважається більш безпечним, тому що дитина знаходиться далі від бокових дверей автомобіля.

Завжди використовуйте автокрісло тільки так, як вказано в інструкції до нього. Інші способи використання можуть бути небезпечними.

Коли ви пристібаєте дитину штатним паском безпеки автомобіля, час від часу, перевіряйте, щоб «дорослий» пасажир не сховав плечову частину паска під пахву або за спиною. Все-таки мова йде про безпеку.

У кожного пасажира повинен бути окремий пасок безпеки або автомобільне крісло. Коли хтось сидить у когось на колінах під час руху транспортного засобу, в небезпеці знаходяться обоє.

Вважається, що дитина «виросла» із свого автокрісла, якщо вушка знаходяться вище підголівника. Правильне положення, якщо вуха дитини перебувають в середині підголівника.

Автокрісло не підходить малюкові, якщо точка фіксації внутрішніх плечових пасків крісла знаходиться нижче рівня плечей дитини. Але якщо в цій же ситуації вуха дитини перебувають всередині підголівника, значить настав час заховати внутрішні плечові паски вашого автокрісла і пристібати юного пасажира штатним паском безпеки автомобіля. Крісло при цьому не вимагає заміни.

При фіксації автокрісла в салоні автомобіля важливо використовувати ТІЛЬКИ один спосіб фіксації: або ISOFIX, або штатний пасок безпеки. Це правило безпеки поширюється абсолютно на всіх виробників дитячих автомобільних крісел, на всі види автокрісел і обов'язкове до виконання завжди.

І нарешті, як перевірити, чи готовий «дорослий» пасажир подорожувати без автокрісла або бустера. Старші діти вважаються готовими до поїздки без автокрісла, якщо вони, притулившись впритул до спинки сидіння, можуть зігнути ноги в колінах, так щоб стопи (підошва взуття) торкалися підлоги автомобіля, при цьому не нахиляючись вперед, і в такому положенні знаходитися протягом поїздки.