Напевно, кожен тато та кожна мама задає собі це питання. Може це, просто, маркетинг і хтось намагається на цьому заробити. Не без цього, звичайно, за все в світі потрібно платити. Але все ж найпростіша відповідь: дитяче автомобільне крісло призначене для зручності і безпеки перевезення дітей в транспортних засобах. Що конкретно означають ці слова ми спробуємо вам пояснити.
 Про зручність тут все досить просто:
- дитина не сидить/лежить ні в кого на руках, відповідно не потрібен додатковий пасажир, який буде тримати дитину. Наприклад, якщо мама за кермом, вона прекрасно може впоратися сама, якщо потрібно з'їздити в магазин або до лікаря, або в гості до подруги));
- малюк може комфортно спати в автокріслі і при цьому не займати весь диван, коли б він спав на задньому сидінні без крісла. Дитині при цьому не тісно і їй не заважають інші пасажири;
- дитинка пристебнута і сидить на одному місці, а не переміщається по автомобілю і намагається щось натиснути, за щось смикнути. Це особливо важливо якщо в машині вас тільки двоє: дитина і водій. Тому що водієві потрібно стежити за дорогою, а не за тим, щоб маленький пасажир, бува, не вивалився у вікно. Від цього залежить безпека всіх.
Що стосується безпеки, тут нам не розібратися без допомоги точних наук. Адже згідно із законами фізики, вага тіла, що рухається, при різкій зупинці збільшується в десятки разів, завдяки негативному прискоренню. Для більшої наочності розберемо в цифрах. При лобовому зіткненні на швидкості 10 км на годину дитина, вагою 5 кг, в момент удару буде важити 70 кг. Погодьтеся, що не всяка мама здатна таку вагу утримати. Додамо ще ефект несподіванки і завдання стає майже нереальним. Це при швидкості 10 км на годину, а якщо швидкість 40 км, то вага збільшується в 35!!! разів. Жодна мама і навіть тренований тато не втримає в руках у моменті несподіванки 175 кг. Фахівці заводу Вольво розрахували, що фронтальний удар на швидкості 25 км на годину це якби ви встали ногами на табуретку і впали долілиць. З ростом швидкості росте і кількість "табуреток" (сила удару збільшується) в геометричній прогресії. Тобто при швидкості 40 км на годину треба вже дев'ять табуреток, поставлених одна на іншу вертикально. Уявіть собі відчуття пасажира, який впав з такої гори табуреток плазом. Що вже й говорити про новонародженого малюка, у якого м'язи і суглоби ще не встигли розвинутися і зміцніти. А тепер згадайте, як часто вам доводиться різко гальмувати, будучи в дорозі: собака вибігла на дорогу, необачний пішохід прагне перебігти дорогу в недозволеному місці, попереду вас автомобіль різко загальмував... А це все екстренна зупинка, і вона має майже такі ж наслідки для пасажирів, як і удар.
Також слід врахувати, що вся система безпеки всередині автомобіля (штатні паски безпеки, подушки безпеки і т.д.) розроблена з розрахунку на дорослого пасажира зростом від 145 см. Тому, якщо, просто, пристебнете свою 10-річну дитину штатним паском безпеки автомобіля, то в деяких випадках можете їй навіть нашкодити.
Крім того, більшість автокрісел мають боковий захист, тобто вони мінімізують наслідки бокового удару для малюка.
Вирішувати вам, чи потрібне вам автокрісло. Пам'ятайте, що від цього безпосередньо залежить безпека вашої дитини в автомобілі.
До речі, в деяких європейських країнах ви не зможете залишити територію пологового будинку, не показавши автокрісло. Навіть якщо у вас немає власного автомобіля. У багатьох країнах на сьогоднішній день правилами дорожнього руху передбачено перевезення дітей обов'язково! в автокріслах навіть в таксі. При цьому пасажири самі повинні подбати про автокрісло і їздити в таксі зі своїм кріслом.