Безумовно, чистота та порядок в салоні автомобіля, так само як і їхня відсутність, красномовно ілюструють нам звички водія цієї машини. Однак, крім естетичного задоволення та комфорту, в даному питанні є ще й інший більш важливий аспект. Це аспект безпеки водія та пасажирів транспортного засобу.

Уявіть собі ситуацію, коли на панелі приборів автомобіля, так званій «торпеді», знаходиться купа «потрібних» речей і що з цими речами стається у момент раптового гальмування… Все летить на пасажирів та водія. Так само і предмети, розташовані на задньому підвіконні, можуть опинитися на плечах і головах у пасажирів заднього сидіння. І тут уже кому як пощастить, бо якщо падають дрібні і м’які речі, тоді це, просто, неприємно. А якщо, наприклад, якийсь гострий предмет, то тут не виключена травма. У випадку, коли в машині знаходиться дитина, ризик травмування сторонніми предметами зростає. Особливо якщо це немовля, яке їздить у автокріслі чи автолюльці «обличчям назад», і на нього із заднього підвіконня щось упаде, ситуація не найкраща.
Небезпеку становлять також і предмети, які знаходяться на підлозі салону, бо в разі перекидання авто вони можуть травмувати пасажирів. І хоча ризик настання ДТП з перевертанням транспортного засобу не високий, але він все ж таки існує.

Сміття в салоні автомобіля теж не є «другом» для пасажирів та водія. Воно може потрапляти під педалі водієві та зашкоджувати керуванню автомобілем. Якийсь огризочок, що завалявся на підлозі авто, крім неприємного запаху, допоможе вам отримати небажаних мешканців, таких як комахи чи таргани, особливо влітку. Не варто також залишати в машині ароматну їжу. Її запах може привабити гризунів, а вони, як відомо, можуть наробити неабиякої шкоди (від фекалій до перегризених дротів) і тоді це як мінімум - хімчистка, як максимум – дороговартісний ремонт.

Не кажучи вже про те, як важливо в критичній ситуації вчасно знайти вогнегасник, який теж повинен бути закріплений у визначеному місці та бути доступним за потреби.

Тому пам’ятайте, що чистота і порядок у автомобілі це, насамперед, ваша безпека та безпека ваших пасажирів. Не зберігайте зайвих предметів в салоні вашого авто, вчасно позбувайтеся сміття. Користуйтеся спеціальними автомобільними утримувачами, органайзерами і контейнерами для речей, які вам потрібні та все ж повинні бути «під рукою».