Більшість батьків, котрі встановлюють дитячі автокрісла, не знають про існування і, тим паче, про призначення страхувального або якірного ременя (Top Tether), так як в більшості країн він не вимагається стандартами безпеки. Проте, його роль досить важлива у випадку дорожньо-транспортної пригоди.
Top Tether має вигляд паска, який одним краєм кріпиться до спинки автокрісла, а інший край має на кінці гак (анкер) та призначений для закріплення в автомобілі.
При фіксації дитячого автокрісла в транспортному засобі в положенні "обличчям вперед" за допомогою системи ISOFIX, страхувальний ремінь є третьою точкою кріплення. Особливість ISOFIX полягає в тому, що вона має дві точки фіксації, а скоби для закріплення дитячого крісла розташовані на задніх сидіннях між верхньою і нижньою подушками дивану. Тобто якщо фіксувати автокрісло тільки в ISOFIX, то виходить що воно закріплене лише в нижній частині. В цьому випадку і потрібен якірний ремінь. Він зафіксує верхню частину спинки автокрісла і тим самим обмежить її рух при ударі. Таким чином, суттєво знизиться ризик травмування шийної та потиличної зони малюка та мінімізується вірогідність удару голови об переднє сидіння чи інші частини інтер'єру автомобіля. Адже з незакріпленим якірним ременем під час ДТП голова дитини різко "випадає" на 10-15 см вперед. У нижченаведеному відео-ролику змодельована дорожньо-транспортна пригода з використанням Top Tether та без нього.
Доречі, штатні паски безпеки автомобіля також мають по три точки фіксації: одну вгорі та дві внизу.
Тепер не завадить розібратися, куди ж кріпиться страхувальний ремінь (Top Tether). Насправді, все залежить від автомобіля. Більшість автомобілів 2008 року випуску та новіші мають зазвичай щонайменш три різні точки для фіксації якірного ременя автокрісла. Ці точки позначаються спеціальним значком, як зображено нижче.
Розташування ж точок фіксації страхувального ременя може відрізнятися в різних транспорних засобах. Все залежить від конструкції самого транспортного засобу. Скоба для якірного ременя може знаходитися на стелі автомобіля чи на підлозі, може бути на поличці біля заднього скла або на спинці заднього сидіння, або ж навіть і в підлозі багажника. На схемі нижче зображений орієнтовний перелік зон розташування точок кріплення Top Tether. В будь якому випадку ви повинні керуватися рекомендаціями інструкції з експлуатації вашого транспортного засобу щодо закріплення страхувального ременя дитячого автокрісла.
Нижче знаходяться фото деяких зон фіксації страхувального ременя в транспортних засобах, як вони виглядають в реальному житті.
Якірний ремінь закріплений на стелі салону автомобіля.
Якірний (страхувальний) ремінь автокрісла прикріплено до підлоги в багажнику транспортного засобу.
Місце фіксації Top Tether на звороті спинки заднього сидіння в авто.
Розташування точки кріплення страхувального ременя автокрісла на поличці біля заднього скла автомобіля.
Наступні відео дадуть вам практичне уявлення як виглядає та де розташований страхувальний (якірний) ремінь автокрісла, а також допоможуть розібратися як його закріпити та затягнути.
Чому зазвичай не фіксують якірним ременем автокрісло, встановлене "обличчям назад" - тому що в такому положенні спинка автокрісла слугує захисним бар'єром для голівки немовляти та обмежує її рух.
Чому страхувальний ремінь здебільшого не використовують в автокріслах, зафіксованих штатним паском безпеки автомобіля - тому що штатний пасок безпеки вже має три точки фіксації (1-вгорі праворуч або ліворуч, залежно від місця встановлення автокрісла; 2-знизу праворуч; 3-знизу ліворуч).